هنگامی که از سر کار به خانه می آییم و می خواهیم برای رفع خستگی و داشتن لحظاتی شاد شروع به تهیه و نوشیدن قهوه می کنیم. آیا می دانید که این قهوه شامل انواع و اقسام مختلف می باشد؟ همچنین انواع و اقسام دان های قهوه؟….آری انواع مختلفی از قهوه وجود دارد که می توان مصرف کرد و از آن لذت برد کافیست که جستجو کنیم و انواع مختلف آن را امتحان کنیم و از مصرف آن لذت ببریم و به این صورت لحظاتی شاد در کنار خانواده و اکثر دور همی ها سپری کنیم.

انواع دان های قهوه

انواع گوناگونی از دان های قهوه موجود است که می توان بر اساس ویژگی های آن ها و مناطقی که بیشتر روییده می شوند و همچنین سایر ویژگی ها تقسیم بندی کرد. عمده ی دانه های قهوه موجود در بازار دو نوع عربیکا و روبوستا می باشد سایر انواع دانه های قهوه کمتر رایج می باشند.که در زیر هر یک را توضیح می دهیم.

دانه های عربیکا

دان های عربیکا دانه هایی هستند که به طور معمول 60% از دان های موجود در جهان می باشند و رایج می باشند این دان ها کیفیت بالاتری نسبت به سایر دان ها دارند و از نظر مناطق جغرافیایی و آب و هوایی در مناطق آمریکای لاتین بیشتر کشت می شوند.

دانه های روبوستا

دان های روبوستا که دومین دسته می باشد که توضیح می دهیم ویژگی هایی دارد که از نظر مزه تلخ تر می باشد و از نظر میزان کافئین موجود بیشتر می باشد.این نوع دانه ها قیمت ارزانتری نسبت به دان های عربیکا دارند که علت ارزانی آن را نمی توان به کیفیت پایین یا بد بودن آن نسبت داد بلکه باید به ویژگی های کشت و شرایط نگهداری کشت دان های آن نسبت به دانه های عربیکا دانست. میزان کافئین در دان های روبوستا نسبت به دان های عربیکا تقریبا دو برابر می باشد. همچنین طعم تلخ دان های روبوستا باعث می شود در اسپرسو ها استفاده شود و همچنین افرادی که قهوه تلخ را ترجیح می دهند. استفاده کنند.

دان قهوه لایبریکا liberica

دان قهوه لایبریکا دانه ای که نسبت به دو گونه قبلی کمتر مصرف می شود. در ایالات متحده مصرف و در فیلیپین پرورش می یابد.

دان قهوه اکسلسا exelsa

در جنوب شرقی آسیا پرورش می یابد و تنها درصد کمی از میزان دانه قهوه های موجود در جهان را تشکیل می دهند.

برای افرادی که اطلاعات کمی راجع به هر یک از این موارد دارند، مطالعه این مطلب می‌تواند جالب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست